Search

KILETRÜKI TEHNOLOOGIA

Kiletrükki (siirdetrükk) kasutatakse T-särkide, triiksärkide, pikeesärkide, jopede, spordirõivaste, sussikottide jm siledapinnaliste tekstiilitoode dekoreerimiseks logode, numbrite ja tekstidega. Seda trükitehnoloogiat kasutatakse peamiselt sünteetiliste materjalide puhul. Enimlevinud on presstrükk spordivormidele numbrite, nimede ja sponsorlogode trükkimiseks.


Kiletrükk on tehnoloogia, mille puhul lihtsamad logod ja tekstid lõigatakse plotteriga välja kilematerjalist ning kantakse trükitavale pinnale kuumapressi abil. Meie trükikojas on kasutusel automaatne kuumapress, mis tagab trükiprotsessis õige temperatuuri, surve ja pressimise aja.


Võimalik on valida kuni 180 värvi vahel, millega logo, kiri, number või muu kujutis trükkida. NB! Kiletoonide valik on piiratud ehk soovitame veenduda koha peal reaalses kile toonis, sest see ei pruugi ühtida 100% Pantone vm. värvisüsteemiga. Lõpptulemusena jääb kujutis tekstiilile läikiv/matt, vastavalt olemasolevale materjalile.


Trükiprotsess algab kujunduse ettevalmistamisega arvutis. Seejärel kujutis kantakse trükikilele ning lõigatakse välja spetsiaalse kilelõikuriga. Viimases etapis pressitakse väljalõigatud kujutis kuumapressiga tootele.


Kilematerjalide vastupidavus pesus on kuni 80C ning lubatud on kuivati kerged programmid. Siiski soovitame just tekstiili mõistes pesuprogrammis 40C. Miks? Tekstiilid sisaldavad puuvilla, mis tähendab seda, et kuumusega tõmbab materjal kokku.


Trükihind koosneb valdavalt kahest osast: esiteks trükitööde kujundamine ehk disaineritööd ja teiseks trükitööd. Trükitööde maksumus presstrükis sõltub trükitava kujutise suurusest, kuna peamine kuluallikas selle tehnoloogia puhul on trükikile.


Antud tehnoloogias on meil valikus ka glitter ning samet materjalid.


Kiletrüki maksimum mõõtmed on 0,5m x 25m

70 views0 comments

Recent Posts

See All